2012. július 26., csütörtök

Sántha Imre nem adja fel

Noha arra kérték, hagyja abba a Székely Mikó Kollégium előtti tiltakozást, Sántha Imre református lelkész mégis folytatja a figyelemfelkeltő akciót. Meglátása szerint nem szerencsés elfojtani egy alulról jövő kezdeményezést. A fiatal lelkipásztor az akcióhoz csatlakozó sepsiszentgyörgyiekkel együtt a  buzău-i bíróság ítéletére akarja felhívni a figyelmet, amely három év börtönbüntetésre ítélte az épületet a református egyháznak visszaszolgáltató bizottság három tagját – Markó Attilát, Marosán Tamást és Silviu Climet –, illetve visszaállamosította az ingatlant.
santhaimre
A Székely Mikó Kollégium épülete előtt tartott szerdai sajtótéjékoztatón Sántha Imre elmondta: kedden olyan visszajelzést kapott, hogy nem feltétlenül jó amit csinál, illetve csinálnak, és azt sugallták, hogy hagyja abba a tiltakozást. A kérdésre, hogy ki vagy kik kérték az akció feladására, nem volt hajlandó válaszolni.
„Ez nem fontos, az viszont igen, hogy a lelkiismeretemre hallgatva úgy döntöttem, folytatom, folytatjuk a figyelemfelkeltő akciót, amelynek már vannak állandó részvevői és olyanok is, akik alkalmanként csatlakoznak hozzánk. Nagyon sok visszajelzést kaptam, Szatmárnémetitől kezdve Kolozsváron át egészen az Egyesült Államokig támogatásukról biztasítanak az emberek, biztató üzeneteket küldenek – fejtette ki Sántha Imre.

Elhatározásában nagy szerepet játszott vallási hovatartozása, hiszen mint fogalmazott: „Nem lennék igazi protestáns, ha ilyen könnyen meghátrálnék”. Ugyanakkor úgy gondolja, nem szerencsés egy alulról jövő kezdeményezést elfojtani.
„Huszonkét éve azt sugallják nekünk vezetőink, hogy nyugodtan maradjunk itthon, mert ők majd megoldják a problémát Budapesten, Bukarestben, Brüsszelben vagy Strasbourgban. Ez csak részben valósult meg, ezért szükségét látom annak, hogy az erdélyi magyarság radikálisabb álláspontra helyezkedjen, radikálisabb politikára, diskurzusra, határozott fellépésre van szükség” – hangsúlyozta.
Köszönetet mondott a sajtónak, amiért az ügy mellé állt, és a beszámolók, híradások révén napirenden tartotta a Mikó-ügyet, így a tiltakozó akció egyik célja, a figyelemfelkeltés megvalósult.
Sokan jelezték, hogy a kánikula és munkahelyi kötelezettségeik miatt nem tudnak csatlakozni az akcióhoz, ezért jövő héttől 14–16 óra helyett 17–19 óra között kerül sor a tiltakozásra.

Rákosi Katalin

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése